ischodiste.czStavebnicový systém schodiště
+420 778 743 704
Produkt Počet Cena
Váš nákupní košík je prázdný

Schodiště s podestou - podél stěny PDF

(1) Zinkovaná schodnice Marble / Pororošt (levá, pravá)
(2) Kotvení schodnice k podlaze (levé, pravé)
(3) Kotvení schodnice na stěnu/spojení s podestou 35-45 st.
(4) Schodišťový stupeň Marble / Pororošt
(5) Šroub M10x30 Pz + 2x podložka 10,5x30x2,5 Pz + matice P8 M10 Pz
(6) Bočnice podesty Marble / Pororošt
(7) Podestový rošt Marble / Pororošt
(8) Zinkovaný L-nosník podesty
(9) Kotvení podesty schodiště na stěnu
(10) Zinkovaný jekl 60x60 mm – tlustostěnný
(11) L-profil (kotvení podpěry k podlaze)
(12) I-profil (podpěra podesty / schodnice)
(13) Krytka jeklu 60x60 mm
(14)  Úchyt podestového roštu Marble / Pororošt
(15) Čelo bočnice podesty Marble / Pororošt
(16) U-profil (roh podesty)
(17) 16cm zinkovaný jekl 60x60 mm


1. krok

Marble: Y = 32 mm / Pororošt: Y = 30 mm
Na bočnice podesty (č. 6) přichytíme pomocí šroubů (č. 5) L-nosníky podesty (č. 8) dle výšky Y. Do bočnice podesty instalované na stěně vsuneme U-profil (č.16), označíme otvory, vyvrtáme a uchytíme zespodu i seshora pomocí šroubů (č. 5) k bočnici podesty. U-Profil sešroubujeme s jeklem (č.17) o výšce 16 cm a na něj ukotvíme směrem do čela podesty (č.15) další U-profil (č.16).

2. krokBočnici podesty ukotvíme
na stěnu ve vzdálenosti 6-7 cm od stěny tak, že horní plocha bočnice podesty navazuje na horní plochu podlahy za podestou (tj. dochází k přechodu bez výškového rozdílu).

3. krokDo čela podesty (č.15) vsuneme U-profil (č.16), označíme otvory, vyvrtáme a uchytíme zespodu i seshora pomocí šroubů (č. 5) k čelu  podesty. Čelo podesty spojíme s podpěrným jeklem 60x60 mm (č.10) pomocí šroubů (č. 5). Čelo podesty s podpěrným jeklem nasuneme na U profil uchycený na bočnici podesty instalované na stěně. Jekl bude kotven k podlaze (betonové patce) pomocí L-profilů (č.11)je dodáván v celých metrech (zakrátí se dle přesné výšky schodiště na místě instalace). Kotvení jeklu k podlaze provádíme krokem 9. 

4. krok

Do bočnice podesty (č.6) vsuneme U-profil (č.16), označíme otvory, vyvrtáme a uchytíme zespodu i seshora pomocí šroubů (č. 5). Bočnici podesty spojíme svěrně s podpěrným jeklem 60x60 mm (č.10) pomocí I-profilu (č.12)šroubů (č. 5). Označíme otvory na podpěrném jeklu čela podesty, ke kterému uchytíme takto sestavenou bočnici podesty. Jekl bude kotven k podlaze (betonové patce) pomocí L-profilů (č.11)je dodáván v celých metrech (zakrátí se dle přesné výšky schodiště na místě instalace). Uzavřete jekly krytkami (č.13)Kotvení jeklu k podlaze provádíme krokem 9.

5. krok

Uchyťte podestu (č.7) k L-nosníkům podesty (č.8) pomocí úchytů podestového roštu (č.14) v protilehlých rozích. Podesta přesahuje o 12 cm bočnice podesty (č. 6), tvoří tedy poslední nášlap schodiště (tj. při délce podestového roštu 1000 mm, bude délka bočnic podesty 880 mm). 

6. krok


Náklon schodiště musí být v rozsahu 30°-50°, aby bylo možné schodišťové stupně (č.4) nastavit do vodorovné polohy. Tři schodišťové stupně přichytíte tak, že prvně nasadíte oba přední šrouby (č.5) do kulatých otvorů, poté zadní šrouby (č.5) do oválných otvorů, nedotahujte napevno. 

7. krok

Kotvení spojení s podestou 35-45 st. (č.3) musí být uchycené na schodnici (č.1) a bočnici podesty (č.6) vždy třemi šrouby (č.5). Na kotvení k podlaze (č.2) umístěné u stěny přišroubujte L profil (č.11). Kotvení nedotahujte napevno. Otvory ve schodnicích pro kotvící prvky nejsou předvrtány. Vrtání provedeme až na místě instalace z důvodu variabilního náklonu schodiště 30°-50°. Vrtané otvory doporučujeme zapravit zinkovým sprejem.

8. krok


x = á 1 cm.
Instalujte zbývající schodišťové stupně ve vodorovné poloze (změříte pomocí vodováhy) a všechny pevně dotáhněte. Následně dotáhněte napevno všechny kotvící prvky schodiště. Schodiště se bude posunovat ke stěně o cca 5 - 6 cm. Označte a vyvrtejte otvory pro kotvení do podlahy o velikost tototo posunu. Kotvení jeklu k podlaze provádíme krokem 9.

9. krok

Po posunu schodiště pevně dotáhněte kotvení ke stěně a následně všechny kotvící prvky do podlahy. Kotvící prvky do stavebních materiálů nejsou s ohledem na možnou alternativu výběru technologie (vrut nebo závitové tyče a chemická malta) součástí dodávky.

Nyní můžete instalovat zábradlí - Montáž zábradlí.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.