ischodiste.czStavebnicový systém schodiště
+420 778 743 704
Produkt Počet Cena
Váš nákupní košík je prázdný

Schodiště s podestou - čelně ke stěně PDF


 

(1) Zinkovaná schodnice Marble / Pororošt (levá, pravá)
(2) Kotvení schodnice k podlaze (levé, pravé)
(3) Kotvení schodnice na stěnu/spojení s podestou 35-45 st.

(4) Schodišťový stupeň Marble / Pororošt
(5) Šroub M10x30 Pz + 2x podložka 10,5x30x2,5 Pz + matice P8 M10 Pz
(6) Bočnice podesty Marble / Pororošt
(7) Podestový rošt Marble / Pororošt
(8) Zinkovaný L-nosník podesty
(9) Kotvení podesty schodiště na stěnu
(10) Zinkovaný jekl 60x60 mm – tlustostěnný
(11) L-profil (kotvení podpěry k podlaze)
(12) I-profil (podpěra podesty / schodnice)
(13) Krytka jeklu 60x60 mm
(14) Úchyt podestového roštu Marble / Pororošt

1. krok


Marble: Y = 32 mm / Pororošt: Y = 30 mm
Na bočnice podesty (č.6) přichytíme pomocí šroubů (č.5) L-nosníky podesty (č.8) dle výšky Y. 

 

2. krok


Do bočnic podesty (č.6) vsuňte kotvení podesty na stěnu (č.9), označte otvory a vyvrtejte. Uchyťte podestu k L-nosníkům podesty (č.8) pomocí úchytů podestového roštu (č.14) v protilehlých rozích. Podesta (č.7) přesahuje o 12 cm bočnice podesty (č.6), tvoří tedy poslední nášlap schodiště (tj. při délce podestového roštu 1000 mm, bude délka bočnic podesty 880 mm). Horní plocha podesty navazuje na horní plochu podlahy za podestou (= přechod bez výškového rozdílu).

3. krokPřichyťte kotvení podesty na stěnu (č.9) tak, aby horní plocha podesty navazovala na horní plochu podlahy za podestou (tj. dochází k přechodu bez výškového rozdílu). Kotvící prvky do stavebních materiálů nejsou s ohledem na možnou alternativu výběru technologie (vrut nebo závitové tyče a chemická malta) součástí dodávky.

4. krok


 

Podestu s bočnicemi nasuneme na kotvení (č.9) na stěně, sešroubujeme pomocí šroubů (č.5) a podepřeme na obou stranách podpěrným jeklem 60x60 mm (č.10), který je svěrně spojen s bočnicemi podesty pomocí I-profilu (č.12) a šroubů (č.5). Podpěrný systém je součástí sestav u schodiště s podestou delší než 1 m. Jekl je kotven k podlaze (betonové patce) pomocí L- profilů (č.11)je dodáván v celých metrech (zakrátí se dle přesné výšky schodiště na místě instalace). Pevně dotáhněte všechny šrouby a uzavřete jekly krytkami (č.13).

5. krok


Náklon schodiště musí být v rozsahu 30°-50°, aby bylo možné schodišťové stupně (č.4) nastavit do vodorovné polohy. Tři schodišťové stupně přichytíte tak, že prvně nasadíte oba přední šrouby (č.5) do kulatých otvorů, poté zadní šrouby (č.5) do oválných otvorů, nedotahujte napevno.

6. krok


Kotvení spojení s podestou 35-45 st. (č.3) musí být uchycené na schodnici (č.1) a bočnici podesty (č.6) vždy třemi šrouby (č.5). Kotvení nedotahujte napevno. Otvory ve schodnicích pro kotvící prvky nejsou předvrtány. Vrtání provedeme až na místě instalace z důvodu variabilního náklonu schodiště 30°-50°. Vrtané otvory doporučujeme zapravit zinkovým sprejem.

7. krok

Instalujte zbývající schodišťové stupně ve vodorovné poloze (změříte pomocí vodováhy) a všechny pevně dotáhněte. Označte a vyvrtejte otvory pro kotvení do podlahy. Kotvící prvky do stavebních materiálů nejsou s ohledem na možnou alternativu výběru technologie (vrut nebo závitové tyče a chemická malta) součástí dodávky. Následně dotáhněte napevno všechny kotvící prvky schodiště.

Nyní můžete instalovat zábradlí - Montáž zábradlí.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.