ischodiste.czStavebnicový systém schodiště
+420 778 743 704
Produkt Počet Cena
Váš nákupní košík je prázdný

Schodiště bez podesty - čelně ke stěně PDF

(1) Zinkovaná schodnice Marble / Pororošt (levá, pravá)
(2) Kotvení schodnice k podlaze (levé, pravé)
(3) Kotvení schodnice na stěnu/spojení s podestou 30-45 st.
(4) Schodišťový stupeň Marble / Pororošt

(5) Šroub M10x30 Pz + 2x podložka 10,5x30x2,5 Pz + matice P8 M10 Pz

1. krokNáklon schodiště musí být v rozsahu 30°-50°, aby bylo možné schodišťové stupně (č. 4) nastavit do vodorovné polohy. Instalujte první, předposlední a poslední schodišťový stupeň tak, že prvně nasadíte oba přední šrouby (č.5) do kulatých otvorů, poté zadní šrouby (č. 5) do oválných otvorů, nedotahujte napevno. 

2. krok 

Takto sestavené schodiště se třemi stupni opřete o stěnu v místě instalace tak, aby výška předposledního stoupání byla shodná s posledním (výstupním) stoupáním schodiště. První nástupní stoupání schodiště může být ve vazbě na sklon schodiště větší než další průběžná stoupání (30° = rozdíl 7 cm / 50° = 0 rozdíl). Tento výškový rozdíl prvního stoupání je možné eliminovat odřezáním spodního rohu bočnice schodiště (viz obr. níže). 


3. krokInstalujte na schodnice kotvící prvky do podlahy (č.2) a na stěnu (č.3). Otvory ve schodnicích pro kotvící prvky nejsou předvrtány. Vrtání provedeme až na místě instalace z důvodu variabilního náklonu schodiště 30°-50°. Vrtané otvory doporučujeme zapravit zinkovým sprejem.

4. krok

Kotvící prvky spojte se schodnicemi pomocí šroubů č.5.

5. krokOznačte a vyvrtejte otvory pro kotvení do podlahy a stěny. Ukotvěte schodiště ke stěně a podlaze, nedotahujte napevno. Kotvící prvky do stavebních materiálů nejsou s ohledem na možnou alternativu výběru technologie (vrut nebo závitové tyče a chemická malta) součástí dodávky.

6. krok


Instalujte zbývající schodišťové stupně ve vodorovné poloze (změříte pomocí vodováhy) a všechny pevně dotáhněte. Následně dotáhněte napevno všechny kotvící prvky schodiště.

Nyní můžete instalovat zábradlí - Montáž zábradlí.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online: v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.